If Javascript is disabled in your browser, to place orders please visit the page where I sell my photos, powered by Fotomoto.

Kamarádka Jana, lektorka jógy, se rozhodla prezentovat své služby na internetu. Protože ví, že důležitou součástí prezentace jsou fotografie, oslovila mě a domluvily jsme se na společném fotografování.

Focení probíhalo v parku u Zámku Kozel, kde je nespočet krásných míst.

Vydaly jsme se na společnou procházku spojenou s probíráním života a focením. První setkání s objektivem bylo jako vždy rozpačité. „Nevím jak si stoupnout a co mám dělat,“ řekla trochu nervózně Jana.

Dneska jsem měla možnost stát před objektivem kamaráda, který mi udělal pár snímků. Nevěděla jsem co s rukama, nohama, kam se koukat, jak se tvářit. Ufff – není to vůbec jednoduché. Chce to trochu času než vám objektiv přestane vadit. Důležitá je atmosféra focení, naladění a důvěra k fotografovi. Fotografování může být terapie k tomu uvědomit si více svoji jedinečnost a krásu. To je základ mé filosofie focení :-).

Nikam jsme nepospíchaly. S přibývajícím časem přicházelo i žádané uvolnění a otázky typu – Jak si mám stoupnout? – se zdály bezpředmětné. Šlo nám to dobře. I příroda s námi spolupracovala. V zahradě byl strom spadlý do vody (zlomil se zřejmě po zasažení blesku), který nám poskytl zajímavé zákoutí na focení. Přišli se na nás podívat členové labutí rodinky a pak také kachna s káčaty. Jana mi při focení stihla zahrát na kalimbu, zacvičit si jógu a zameditovat si. Na jedné fotce nám světlo vykouzlilo krásné kroužky před tělem – jakoby se povedlo vyfotit čakry.

Výprava byla krásná. Ukončily jsme jí krátkou hrou na flétny. A pak jsme ještě značný čas jen tak klábosily.

Při zpracování fotek jsem měla velikou radost, protože se fotografie opravdu povedly. Můžete se přesvědčit sami.

Pokud byste měli zájem o cvičení jógy v Plzni a hledali prima lektorku, tak se Janě můžete ozvat na e-mail: medena_jana@yahoo.com.

Pokud budete chtít zažít focení se mnou, tak kontaktujte mě. :-)

Twitter