If Javascript is disabled in your browser, to place orders please visit the page where I sell my photos, powered by Fotomoto.

Zrníčko z mé fotografické historie:

Svou první fotografii jsem pořídila asi v pěti letech, kdy mě rodiče poprvé pustili za spoušť fotoaparátu ;-). Za své první vydělané peníze po maturitě jsem si koupila kinofilmový fotoaparát, kterým jsem zachycovala příjemné chvíle svého života. Fotografii jsem se více začala věnovat v roce 2003. Od pořízení digitální zrcadlovky v roce 2011 nosím fotoaparát téměř všude. Prošla jsem ročním kurzem na Ústavu umění a designu při ZČU pod vedením známého fotografa Radovana Kodery, dvouměsíčním kurzem Tváří v tvář – fotografujeme portrét. Hodně inspirace jsem si odnesla z workshopu Fotíme portrét se světoznámým fotografem Robertem Vanem. Můj pohled na fotografii obohatilo i několik setkání s Janem Schýbalem.

Co fotím?

Fotím vše, co lahodí mému oku. Specializuji se na portrét v exteriéru nebo pohodlí Tvého domova. V současné době se snažím fotografií podtrhnout krásu a přirozený půvab zejména žen, ale i mužů a dětí.  Většina z nás se před objektivem necítí dobře a já jsem tady proto, abychom z našeho setkání měli především dobrý pocit, aby společně strávený čas byl příjemný a obohacující, aby jsi se uvolnil/a a nakonec možná i úplně ztratil/a ostych z fotoaparátu. Toto vše zachytíme na snímky a když na ně pohlédneš, uvidíš, jak jsi krásný / krásná i přes veškeré své možné pochyby.

Mimo jiné fotím i reportáže z akcí Den se sládkem Gambrinus. Spolupracuji s plzeňským fotografem Pavlem Černým s nímž fotím taneční, vítání občánků, školní fotografii a svatby. Mé reportážní fotografie ze soutěže Žumberova vařečka byly otištěny v roce 2013 a 2014 v Doubraveckých listech. Zkušenosti mám také s focením: reklamy pro plzeňský obchůdek s dětským oblečením Fairy Tale, reklamy pro kurz cvičení Qi-gong, obrázků na nejen mé webové stránky, reportáží např. z divadelního představení nebo výroční akce firmy, portrétů, těhulek, miminek, rodinných fotografií, svateb ad.

Více mých fotografií, které pravidelně aktualizuji, naleznete na facebooku: ENFYS – fotografie.

Čemu se ještě věnuji?

Kráčela jsem a kráčím Umělcovo cestou (dle známé knihy Umělcova cesta od Julie Cameronové). Tato cesta mi otevřela mnohé dveře. Především dveře k sobě samé. Ačkoliv mi životem byla přihrána nelehká životní situace, otevřely se mi oči a srdce a já životem konečně proplouvám s radostí, zpěvem a tancem. Zkušenosti, které jsem nasbírala, nyní předávám jakožto průvodce na 12ti blokovém kurzu Umělcova cesta – cesta k sobě. Další kurz budu otevírat začátkem října 2016.

Další zajímavé zkušenosti mám z kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou, pravidelně docházím na intuitivní tanec 5ti rytmů a hraji na kytaru.

Relaxuji při hand made činnostech. Nejčastěji šiji, háčkuji nebo pletu. Občas vyrobím nějaký šperk nebo nakreslím obrázek. Oblíbené jsou mé kolotoče nad dětské postýlky, kapsáře, meditační polštářky, kabelky, rukávy, čepičky nebo nákrčníky. Mé zboží si můžeš prohlédnout i zakoupit na Fleru.

Zajímám se o alternativní způsoby vzdělávání – zejm. Montessori pedagogiku a pedagogiku intuitivní.

Twitter